Пятница, 05 июля 2019 08:42

«Способи та порядок звільнення майна з-під арешту в рамках виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчих документів, виданих у цивільних справах»

Written by
Rate this item
(0 votes)

За своєю правовою природою виконавче провадження - це завершальна стадія судового процесу по примусовому виконанню рішення суду, яке набрало законної сили.
У Законі України «Про виконавче провадження» вказано наступне:
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно Закону України "Про виконавче провадження" одним із механізмів стягнення боргу з боржника є накладання арешту на все майно боржника з метою недопущення його відчуження задля подальшого задоволення вимог кредитора. (ст. 56 ЗУ «Про виконавче провадження»)
Однак трапляється так, що з певних підстав, або ж боржник не знав про свій борг взагалі, або ж не був присутній у судовому процесі та не згоден з сумую до стягнення та ін.
В таких випадках арешт прямо порушує права особи на вільне володіння, користування та розпорядження своїм майном. (тріада права власності)
Як в таких випадках зняти арешт з майна та закрити виконавче провадженя:

1. Якщо рішення суду ухвалено в заочному порядку без участі відповідача - скасовуємо в порядку перегляду заочного рішення судом, який його ухвалив.
Порядок такого перегляду заочного рішення чітко прописаний у главі 11 Цивільного процесуального кодексу України.
У разі задоволення заяви про перегляд заочного рішення направяляємо ухвалу у відповідний орган ВДВС.

2.Якщо виконавче провадження відкрито за виконавчим написом нотаріусу - скасовуємо його, шляхом подання позову до суду за місцем виконання данного напису з вимогою визнати виконавчий напис таким, що не підлягає до виконання.
Як правило 90% виконавчих написів є незаконними в силу багатьох підстав, але як його скасувати більше детально я розповім Вам згодом на іншому заході.

3.Якщо рішення не заочне - поновлюємо строк на апеяційне оскарження шляхом подання апеляційної скарги одночасно із клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, пропущеного з поважних причин, і тільки, у тому випадку. якщо апеляційній суд скасує рішення суду першої інстанції, ВДВС зніме арешт та закриє виконавче провадження, в іншому випадку провадження буде лише зупинено на строк розгляду апеляційним судом справи.

4.Якщо це судовий наказ - звертаємось до Суду про скасування судового наказу, як правило 90% їх скасовується досить легко, сам процесу регламентований Розділом 2 ЦПК України, після отримання ухвали про скасування судового наказу, подаємо її у відповідний орган ВДВС.

Read 659 times
Super User

At vero eos et odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum

atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.